• film

    Przedszkole i Szkoła terapeutyczna dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi

Informacja dla rodziców ws. kwarantanny dla dzieci gr. CYTRYNKI

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie w związku z ujawnieniem zakażenia SARS-CoV-2 u pomocy nauczyciela informuje, iż dzieci grupy CYTRYNKI obecne w przedszkolu w dniu 03.11.2020 r. podlegają obowiązkowej kwarantannie na podstawie art. 34 ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. 2020 poz. 1845) w terminie od 04.11.2020 r. do 13.11.2020 r.

Przedstawiciel ustawowy (rodzic) lub opiekun prawny dziecka zobowiązany jest przekazać Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Szczecinie informację o swoim imieniu i nazwisku oraz numerze PESEL , numerze telefonu oraz adresie poczty elektronicznej, jeśli posiada.

Informacje te należy przekazać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (formularz zgłoszeniowy w załączeniu). W temacie e-maila proszę wpisać: PRZEDSZKOLE SENSE, grupa, imię i nazwisko dziecka

Zgodnie z art. 34 ust. 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń
i chorób zakaźnych u ludzi, zakazuje się opuszczania miejsca kwarantanny. Zakaz opuszczania miejsca kwarantanny ulega zawieszeniu na czas udania się do miejsca pobrania materiału biologicznego do diagnostyki laboratoryjnej w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz powrotu do miejsca odbywania kwarantanny lub jeżeli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie tak postanowi.

Obowiązku odbycia kwarantanny, nie stosuje się wobec osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących z osobą objętą obowiązkową kwarantanną.

Formularz do pobrania tutaj: Formularz zgłoszeniowy kwarantanna

Dzień Autyzmu 2018

Nasze przedszkole wzięło udział w corocznych obchodach Dnia Autyzmu, który przypadł na 2 kwietnia. Pod opieką wychowawców wybraliśmy się na spacer na Jasne Błonia. Towarzyszyła nam piękna pogoda, wiec wyjście było bardzo fajne i miłe. Wszyscy mieliśmy błękitne baloniki, gdyż kolor ten symbolizuje wspieranie osób autystycznych. Dlatego, też i My dzielnie się wspieramy. :) Bardzo lubimy wyjścia na świeże powietrze, a jeszcze bardziej gdy są połączone z tak ważnymi uroczystościami.

Czytaj dalej

Grupa wsparcia - drugie spotkanie

Nasza grupa wsparcia szybko się rozwija. Uczestniczyliśmy już w drugim jej spotkaniu. Wszyscy obecni byli bardzo zainteresowani metodą ruchu rozwijającego W. Sherborne. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych ćwiczeniach. Ale dorośli wcale nie ustępowali dzieciom i też ochoczo zabierali się do wykonywania czynności. Działamy prężnie i już jesteśmy gotowi na kolejne spotkanie. Zapraszamy zainteresowanych do dołączenia do nas. :)

Czytaj dalej

Grupa wsparcia - metoda Weroniki Sherborne

W naszym przedszkolu terapeutycznym odbyło się spotkanie grupy wsparcia. Omawiana była metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie, o czym przekonaliśmy się podczas zajęć. Dodatkowym pozytywem był fakt, że spotkaliśmy się w grupie, która bardzo zaangażowała się w ćwiczenia. Była teoria i praktyka... Teoria dla lepszego zapoznania się z techniką, praktyka, bo to ona jest sednem... ćwiczyły dzieci, przy dużym udziale dorosłych… Bez wahania możemy powiedzieć, że było energetycznie i rozluźniająco zarazem.

Czytaj dalej

Muzeum Techniki i Komunikacji

Dzieci z naszego przedszkola, wraz z opiekunami wybrali się do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Obejrzeliśmy wiele pojazdów z dawnych czasów. Samochody, autobusy, motocykle i wiele więcej wywarły na dzieciach olbrzymie wrażenie. Szczególnie na chłopcach. J A najbardziej dzieciom spodobała się możliwość zwiedzenia pojazdów od środka. Można było poczuć się jak prawdziwy kierowca autobusu. Wyjście do muzeum było udane. Wszyscy świetnie się bawili i poznali cząstkę historii motoryzacji.

Czytaj dalej

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to bardzo ważna uroczystość. Dlatego też i w naszym przedszkolu postanowiliśmy zaprosić na wizytę babcie i dziadków naszych dzieci. Wspólnie bawiliśmy się pod czujnym okiem naszej kadry. Przeprowadziliśmy eksperymenty naukowe, zajęcia muzyczne oraz warsztaty wspomagające sprawność manualną. Podczas obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka miło spędziliśmy czas w towarzystwie naszych kochanych bliskich osób.

Czytaj dalej

Eksperymentowo :)

To były baaaardzo ciekawe zajęcia. Poczuliśmy się tak, jakbyśmy w laboratorium prowadzili ważne doświadczenia :) Nie nudziliśmy się ani przez chwilę, a czas upłynął bardzo szybko. Dzieci pełne skupienia robiły eksperymenty pod czujnym okiem pań. Eksperymentowanie, to doskonały pomysł na spędzenie dnia i jest potem o czym opowiadać :) A przy okazji można dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy. Może jeszcze kiedyś powtórzymy takie zajęcia?

Czytaj dalej

Zajęcia plastyczne - karmnik dla ptaszków

Dokarmianie ptaszków w zimie, to bardzo ważna sprawa. Wiedzą o tym dzieci uczęszczające do Przedszkola Terapeutycznego SENSE w Szczecinie. Na zajęciach plastycznych, pod czujnym okiem Pań ozdabiały karmnika dla ptaszków. Teraz ptaszyny, które nie odleciały do ciepłych krajów, nie będą już głodne.  Do karmnika dzieci wsypywać będą pyszne ziarenka, aby skrzydlate stworzonka mogły napełnić swoje brzuszki. Dzięki dzieciom, łatwiej będzie im przetrwać zimę.

Czytaj dalej

Mikołajki

Do przedszkola terapeutycznego SENSE w Szczecinie przybył Mikołaj. Jak na Mikołaja przystało miał długą, siwą brodę, czerwoną czapkę z pomponem oraz czerwone wdzianko : ) Okazał się bardzo miły. Dzieci były grzeczne w tym roku i zostały obdarowane prezentami, które przyniosły dużo radości. Było też śpiewanie piosenek oraz ozdabianie pierniczków. Na talerzykach i w miseczkach były kolorowe posypki i masy spożywcze, którymi dzieci mogły ozdabiać ciasteczka. Po tych pracach pierniczki wyglądały jeszcze bardziej apetycznie.

Czytaj dalej

Urodziny Hani i Sebastiana

W naszym przedszkolu obchodziliśmy podwójne urodziny. Hania skończyła 4, a Sebastian 7 latek :) W związku z tym, że swoje święto miało dwoje dzieci, to i atrakcje były podwójne. Dwa pyszne torty, podwójne dmuchanie świeczek i podwójnie fajna zabawa. A stół zastawiony podwójną ilością smakołyków. Urodzinki się udały i nie tylko Jubilaci byli zadowoleni, ale wszystkie dzieci uczestniczące w przyjęciu.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

Z życia naszego Przedszkola

W przedszkolu terapeutycznym SENSE zawsze dużo się dzieje :)

Wizyta w papugarni

MARZEC
Chwila relaksu w towarzystwie
wielobarwnych papug

Dzień Świadomości Autyzmu

KWIECIEŃ
Charakterystyczne niebieskie balony i koszulki
jako symbol osób z autyzmem

Hipoterapia

CYKLICZNIE
Zajęcia hipoterapeutyczne to zawsze
owocne i pełne radości chwile