Zajęcia na basenie

Zajęcia na basenie w przedszkolu terapeutycznym

Przedszkole Terapeutyczne SENSE w Szczecinie organizuje dla swoich podopiecznych zajęcia na basenie. Nic tak nie potrafi rozluźnić mięśni jak woda. Nasi terapeuci i wykwalifikowani specjaliści doskonale wiedzą jak oswoić dziecko z wodą i przezwyciężyć jego lęki. Poprzez zabawę dzieci uczą się swobodnych i naturalnych ruchów w wodzie. Woda odpręża, relaksuje, a także potrafi odstresować.

Ćwiczenia na basenie prowadzone są w małych grupach albo indywidualnie z każdym dzieckiem. Potrafimy zapewnić dzieciom miłą atmosferę, która będzie sprzyjać osiąganiu celów i pokonywaniu własnych słabości. Każde zajęcia z pływania mogą być kluczem do poprawy nastroju, samopoczucia i zdrowia. Staramy się dobrać odpowiednio ćwiczenia do potrzeb danego dziecka. Forma zajęć w wodzie ma być przyjemnością. Potrafi uspokoić i pozytywnie wpłynąć nie tylko na kondycję fizyczną malucha ale także na jego stan psychiczny.

Zajęcia na basenie i wpływ rehabilitacji w wodzie na dzieci:

• lepsze samopoczucie
  • relaksacja
  • zmniejszenie kompresji stawów
  • zmniejszenie bólu mięśni
  • zmniejszenie ryzyka kontuzji mięśniowo-szkieletowych
  • lepsze ukrwienie tkanek, lepsze praca serca
  • poprawa zakresu ruchomości ciała, poprawa koordynacji
  • zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego (spastycznego)
  • obniżenie dolegliwości bólowych
  • ogólne zwiększenie wydolności fizycznej

Zajęcia z podopiecznymi staramy się urozmaicać, aby nie były one nudne. Dysponujemy dużym asortymentem przyborów, co dodatkowo wspomaga i uatrakcyjnia zajęcia na basenie. Dzieci chętnie korzystają z tej formy terapii. Zachęcamy wszystkich rodziców z dziećmi do skorzystania z takiej formy zajęć.